Powered by Textbook Widget

Aquapark -  Hotel & SPA Kocierz

Kocierz
następny top poprzedni top
 

AquaparkAquapark w Hotel & SPA Kocierz to pierwszy i jedyny tego typu staw pływacki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, który wykonany został na tak dużej wysokości (750m n.p.m.), przy użyciu najnowocześniejszych, ekologicznych technologii.Aquapark Kocierz to naturalny staw pływacki w którym woda oczyszczana jest biologicznie, a nie chemicznie (bez zastosowania chloru oraz ozonu).
Konwencjonalna technika wykorzystywana w chlorowanych pływalniach zastąpiona została tutaj ekologicznym systemem biologicznie oczyszczającym wodę. Sercem instalacji jest biologiczny filtr dostarczający wodę o właściwościach wody pitnej do kąpieliska, wodę o parametrach spotykanych w górskich jeziorach. Do jego powstania wykorzystano około 900 ton odpowiednio dobranego pod względem ekologicznym kruszywa oraz 2 tys. specjalnie dobranych roślin. Zużyta woda z basenu zostaje odprowadzona swobodnie, poprzez zainstalowane rynny, do podziemnego układu rur który „transportuje” zanieczyszczoną wodę do filtrów. Woda przepływając przez filtry oczyszczana jest z zanieczyszczeń, a następnie dostaje się do zbiornika regenerującego w którym przechodzi „odnowę”, dzieje się to dzięki grawitacji, bez wykorzystania energii mechanicznej. Sam obszar regeneracji składa się z dwóch części. W pierwszej części woda przepływa poprzez drenaż który doprowadza ją do wysypanego specjalnym kruszywem zbiornika, woda przenika przez nie i jest oczyszczana, a dodatkowo odzyskuje swoje właściwości. Stąd woda przedostaje się poprzez  siłę ciężkości do drugiej części regeneracyjnej która porośnięta jest roślinnością. Wykorzystanie takiej technologii sprawia, że filtracja odbywa się w sposób naturalny dzięki roślinom, przyjaznym dla człowieka bakteriom i specjalnie dobranej mieszance kruszyw.

O jakości wody w Aquaparku na Kocierzu, świadczy fakt, że takiej samej jakość woda jak tu  występuje w jeziorach w bawarskich Alpach. Naturalny proces oczyszczania wody, który trwa tam od 20 tys. lat wykorzystany został na Kocierzu .

Na Aquapark Kocierz składa się główny basen do kąpieli oraz pływania. Dzieli się on na  brodzik o głębokości od 0,2m do 0,4m dla osób nie umiejących pływać i dzieci oraz basen główny, którego głębokość stopniowo zwiększa się, aby w najgłębszym  miejscu osiągnąć 2m. Uzupełnieniem Aquaparku jest brodzik przy dwóch zjeżdżalniach oraz strefa regeneracyjna, w której kąpiel jest zabroniona. W sąsiedztwie znajduje się też Baciarska Chata, która  tworzy zaplecze gastronomiczne dla Aquaparku.

Technologia firmy BioNova, zastosowana na Kocierzu wykorzystywana jest już ze znakomitym skutkiem w naturalnych Aquaparkach zbudowanych w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech. Więcej informacji o technologii i zasadzie działania naturalnych stawów pływackich na:  www.polskabionova.pl

Aquapark Kocierz to dobra alternatywa dla chlorowanych pływalni.
Zapraszamy i życzymy udanej zabawy

Hotel & SPA Kocierz akceptuje kartę - MultiSport PLUS: 
Basen - 1h
Aquapark - cały dzień

Warto zobaczyć:

Zdjęcia:

Zobacz więcej zdjęć
Zapytanie o rezerwację
Zapytaj o pokój już dziś.
Wydarzenia w Kocierzu
Informujemy że z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe mały i duży wyciąg...
Więcej...
W Piątek odbyła się uroczysta gala laureatów, 20-ej jubileuszowej edycji...
Więcej...
9 Czerwca zostało oficjalnie ogłoszone, iż Hotel & SPA Kocierz zostało...
Więcej...
Miło nam poinformować, iż nasza Karczma po raz kolejny uzyskała Certyfikat...
Więcej...
 
Polski Polski
English English
Deutsch Deutsch
Россию Россию
Kocierz na YouTube
Kocierz na facebooku