Powered by Textbook Widget

Aquapark -  Hotel & SPA Kocierz

Kocierz
następny top poprzedni top
 

AquaparkAquapark w Hotel & SPA Kocierz to pierwszy i jedyny tego typu staw pływacki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, który wykonany został na tak dużej wysokości (750m n.p.m.), przy użyciu najnowocześniejszych, ekologicznych technologii.Aquapark Kocierz to naturalny staw pływacki w którym woda oczyszczana jest biologicznie, a nie chemicznie (bez zastosowania chloru oraz ozonu).
Konwencjonalna technika wykorzystywana w chlorowanych pływalniach zastąpiona została tutaj ekologicznym systemem biologicznie oczyszczającym wodę. Sercem instalacji jest biologiczny filtr dostarczający wodę o właściwościach wody pitnej do kąpieliska, wodę o parametrach spotykanych w górskich jeziorach. Do jego powstania wykorzystano około 900 ton odpowiednio dobranego pod względem ekologicznym kruszywa oraz 2 tys. specjalnie dobranych roślin. Zużyta woda z basenu zostaje odprowadzona swobodnie, poprzez zainstalowane rynny, do podziemnego układu rur który „transportuje” zanieczyszczoną wodę do filtrów. Woda przepływając przez filtry oczyszczana jest z zanieczyszczeń, a następnie dostaje się do zbiornika regenerującego w którym przechodzi „odnowę”, dzieje się to dzięki grawitacji, bez wykorzystania energii mechanicznej. Sam obszar regeneracji składa się z dwóch części. W pierwszej części woda przepływa poprzez drenaż który doprowadza ją do wysypanego specjalnym kruszywem zbiornika, woda przenika przez nie i jest oczyszczana, a dodatkowo odzyskuje swoje właściwości. Stąd woda przedostaje się poprzez  siłę ciężkości do drugiej części regeneracyjnej która porośnięta jest roślinnością. Wykorzystanie takiej technologii sprawia, że filtracja odbywa się w sposób naturalny dzięki roślinom, przyjaznym dla człowieka bakteriom i specjalnie dobranej mieszance kruszyw.

O jakości wody w Aquaparku na Kocierzu, świadczy fakt, że takiej samej jakość woda jak tu  występuje w jeziorach w bawarskich Alpach. Naturalny proces oczyszczania wody, który trwa tam od 20 tys. lat wykorzystany został na Kocierzu .

Na Aquapark Kocierz składa się główny basen do kąpieli oraz pływania. Dzieli się on na  brodzik o głębokości od 0,2m do 0,4m dla osób nie umiejących pływać i dzieci oraz basen główny, którego głębokość stopniowo zwiększa się, aby w najgłębszym  miejscu osiągnąć 2m. Uzupełnieniem Aquaparku jest brodzik przy dwóch zjeżdżalniach oraz strefa regeneracyjna, w której kąpiel jest zabroniona. W sąsiedztwie znajduje się też Baciarska Chata, która  tworzy zaplecze gastronomiczne dla Aquaparku.

Technologia firmy BioNova, zastosowana na Kocierzu wykorzystywana jest już ze znakomitym skutkiem w naturalnych Aquaparkach zbudowanych w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech. Więcej informacji o technologii i zasadzie działania naturalnych stawów pływackich na:  www.polskabionova.pl

Aquapark Kocierz to dobra alternatywa dla chlorowanych pływalni.
Zapraszamy i życzymy udanej zabawy

Hotel & SPA Kocierz akceptuje kartę - MultiSport PLUS: 
Basen - 1h
Aquapark - cały dzień

Warto zobaczyć:

Zdjęcia:

Zobacz więcej zdjęć
Zapytanie o rezerwację
Zapytaj o pokój już dziś.
Wydarzenia w Kocierzu
Informujemy że, w Święta Wielkanocne parki linowe dla dzieci i dorosłych...
Więcej...
Informujemy że 25  Kwietnia w Piątek, w Klubie K2 odbędzie sie impreza...
Więcej...
Informujemy że sezon narciarski 2013/2014 w naszym obiekcie został zakończony....
Więcej...
Miło nam poinformować, iż nasza Karczma po raz kolejny uzyskała Certyfikat...
Więcej...
 
Polski Polski
English English
Deutsch Deutsch
Россию Россию
Kocierz na YouTube
Kocierz na facebooku